Skip to content

A tapaszolás kézikönyve

Találatok: 745

61

 

HÁTTÉR

A kineziológiai tapaszt dr. Kase Kenzo fejlesztette ki 1979-ben. Okleveles kiropraktőrként és akupunktőrként azt tapasztalta, hogy a manuálterápia rendkívül hatékonyan csökkentette a fájdalmat és javította úgy általában az egészséget, a hatása mégis átmeneti maradt. A tapaszokat tulajdonképpen a manuálterápia hatékonyságának fokozása céljából fejlesztette ki. Módszere 1995-ben jelent meg az Egyesült Államokban és 1996-ban Európában.

A kineziológiai tapaszok sokrétűen alkalmazhatók. A műtéten átesett emberek esetében a cél a szerkezeti funkciók és a
megfelelő tartás visszanyerése. Sportolóknál mozgás közben a helyes tartást kell megőrizni, emellett a sérülések megelőzésére is használják. A hétköznapi emberek a kineziológiai tapaszt állapotfenntartás, fájdalomcsökkentés és a helyes testtartás érdekében veszik igénybe.

Önmagunkra nem feltétlenül könnyű feltenni a tapaszokat, ezért sokan fizikoterapeutához, edzőhöz, masszőrhöz, kineziológushoz, kiropraktőrhöz, sportorvoshoz vagy akupunktőrhöz fordulnak. A kineziológiai tapaszt bárki használhatja, nem csak élsportolóknak készül. Különösen jó hatású azoknak, akik sérülés miatti rehabilitáción mennek keresztül.

A kineziológiai tapasz tudománya ma is fejlődik. Az eddig rendelkezésre álló tanulmányok közül egyesek támogatják a tapasz alkalmazását, mások azt sugallják, hogy nem több egyszerű placebónál. A vizsgált minták azonban általában elég kicsik, így az újabb tudományos kutatások megszületéséig a tudóstársadalom nagyjából fele-fele arányban megosztott a témában.

A kineziológiai tapaszok használata saját gyakorlatomban rendkívül hasznosnak bizonyult, különösen manuálterápia után alkalmazva. Miután sokféle pácienssel és sérüléssel akadt dolgom – például lőtt sebesülésekkel is -, drámai különbséget tapasztaltam, különösen a súlyosan gyulladt területekre kifejlesztett nyiroktechnika alkalmazásakor. Amíg nem
születnek újabb lényegi adatok a kineziológiai tapasz hatásaival kapcsolatban, addig mindenki a saját tapasztalataira tud leginkább támaszkodni. Én mindenképpen azt javaslom, hogy a tapasz alkalmazása valamilyen manuálterápiás kezelés után történjen, mert a saját tapasztalataim ezt támasztják alá, az én gyakorlatomban ez hozta a legjobb eredményt. Emellett még jó hatású lehet versenyek előtt és megelőzésként is, de komoly sérülés esetén nem több egy ragtapasznál.

 

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Lap tetejére!